Čerpadla na znečištěnou vodu

Čerpadla na znečištěnou vodu (kalová čerpadla) jsou dnes velmi oblíbená a ještě více potřebná. Nejvíce populární jsou ponorná čerpadla na znečištěnou vodu. Znečištěná voda je dnes na hodně místech a je ji potřeba odčerpávat.  Čerpadla na znečištěnou vodu jsou čerpadla, která jsou schopná nasávat a přepravovat vodu, která obsahuje určité množství pevných částic. U některých čerpadel na špinavou vodu je vložen vířič, který při čerpání rozvíří vodu a zabraňuje vzniku usazenin.

Použití čerpadel na znečištěnou vodu

Tento druh čerpadel se používá pro odčerpávání špinavé vody ze zatopených sklepů, zahradních jímek a septiků. Používají se na čerpání znečištěné vody i v čistírnách odpadních vod nebo i na čerpání splaškové vody. Další využití je pro zavlažování zahrady nebo i bazény a jiné vodní atrakce, čerpání zahradních jezírek, bazénů nebo čerpání znečištěné vody z akumulačních nádob pro zálivku rostlin.

Znečištění vody globálním problémem

Znečištění vody je globální katastrofa a problém po celém světě. Díky špinavé vodě onemocní po celém světě miliony lidí. Přibližně 15 000 lidí zemře denně v souvislosti znečištěné vody. Problém znečištění vody řeší země rozvojové, ale i země velmi vyspělé. Starosti jsou všude. Změny kvality vody se projevují díky mnoha faktorům. Příčiny jsou i řasy, sinice, bouřky, zemětřesení apod.

Znečitěná voda ve sklepě

Znečitěná voda ve sklepě

 


Spolupráce
Chcete se podílet na vývoji webu? Chcete zde uveřejnit svůj článek? Pošlete nám ho.